A Debreceni Egyetem mérnökképzését támogatja a CATL magyarországi leányvállalata

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem és a CATL Debrecen. A kooperáció célja a műszaki szakemberek gyakorlati képzésének elősegítése, a tananyag fejlesztése, valamint a közös kutatási projektek megvalósítása az akkumulátortechnológia és az energiaipar területén. A partnerség fontos mérföldkövet jelent a CATL Debrecen számára a magyarországi szakemberutánpótlás erősítésében, az egyetem számára pedig a vállalati igényeknek megfelelő mérnökképzés fejlesztése terén – olvasható a vállalat közleményében.

Újabb magyar felsőoktatási intézményben kapcsolódik be a mérnökképzés támogatásába a CATL Debrecen. A vállalat és a Debreceni Egyetem képviselői ünnepélyes keretek között kötöttek oktatási együttműködési megállapodást – közölte a cég.

Mint írták, a partnerség keretében az akkumulátorgyártás terén nemzetközi piacvezető vállalat a Debreceni Egyetem hallgatóinak gyakorlati képzésében, valamint a tananyag fejlesztésében fog részt venni, ezzel biztosítva, hogy a hallgatók közvetlenül megismerjék az akkumulátorfejlesztés és -gyártás legfrissebb ipari újításait.

A vállalat emellett gyakorlati lehetőségeket fog kínálni a hallgatóknak a Debrecenben épülő gyárában, ahol a legmodernebb gyártási folyamatokba és technológiai megoldásokba nyerhetnek betekintést.

Hozzátették, az együttműködés több szakterületet ölel fel, beleértve az informatikai, mérnöki és természettudományokat, illetve kutatás-fejlesztési, oktatási, tudományos és ipari területeket. Ennek köszönhetően a vállalat hosszú távon képes biztosítani a debreceni üzem működtetéséhez szükséges, képzett diplomás munkaerőt, fogalmaztak.

„A CATL elkötelezett a jövő szakembereinek képzése mellett. A Debreceni Egyetemmel kötött együttműködés révén lehetőséget biztosítunk a hallgatóknak arra, hogy a legkorszerűbb ipari ismereteket sajátítsák el, ami kulcsfontosságú az akkumulátortechnológia gyorsan fejlődő világában. Büszkék vagyunk kutatás-fejlesztési tevékenységünkre, amelynek központi szerepe van a technológiai innovációban és a fenntartható energetikai megoldások megvalósításában.

Ahhoz, hogy eredményesen támogassuk a fenntartható elektromos közlekedési eszközök elterjedését, elengedhetetlen a magasan kvalifikált munkaerő, amihez a Debreceni Egyetem nagy múltja kellő garanciát nyújt”

– hangsúlyozta Jason Chen, a CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatója.

Rámutattak: a Debreceni Egyetem Magyarország egyik meghatározó felsőoktatási intézménye, amely átfogó inter- és multidiszciplináris képzéseket kínál, és jelentős K+F tevékenységével támogatja a tudományos fejlődésétt. Az intézmény elkötelezett a folyamatos innováció és oktatásfejlesztés mellett, hogy diákjai a legversenyképesebb szakmai felkészültséggel rendelkezzenek. Az egyetem tudományos háttere és infrastruktúrája, valamint képzési struktúrája lehetővé teszi a legmodernebb kutatási és technológiai eredmények feltárását és közvetítését.

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az aláírás kapcsán kiemelte: „az intézményre mint kutatás-fejlesztési, innovációs tudásforrásra és mint humánerőforrás-bázisra is számíthatnak a Debrecenben érkező multinacionális cégek”.

„Alapvetésünk, hogy a Debrecenbe betelepülő nagyvállalatokkal olyan viszonyt alakítsunk ki, amely mindkét fél számára gyümölcsöző lehet.”

Különös tekintettel az élettudományi és gyógyszeripari, valamint a járműipari szektor szereplőire, hiszen ezek a területek a Debreceni Egyetem oktatási és kutatási tevékenységében is kiemelt figyelmet kapnak. Az autóipar egyik meghatározó szereplője a CATL, melynek tevékenysége az élet számos más területén is kiemelt jelentőségű, nagy potenciál rejlik az együttműködésünkben. Mindent megteszünk azért, hogy a tudományos technológiai fejlődés néhány fontos lépcsőfokát együtt érjük el” – szögezte le a rektor.

A CATL Debrecen hamarosan a kelet-magyarországi régió egyik legnagyobb munkáltatója lesz. A vállalat hosszú távra kötelezte el magát Magyarország és Debrecen mellett, ezért kulcsfontosságúnak tartja, hogy aktívan részt vegyen a munkaerőképzésében és támogassa az intézményeket az oktatás minden szintjén. A CATL Debrecen 2024 februárjában megállapodást kötött a Debreceni Szakképzési Centrummal duális képzés elindítása céljából, júniusban pedig a Miskolci Egyetemmel is stratégiai együttműködésről egyezett meg. A későbbiekben további együttműködéseket terveznek a régió oktatási intézményeivel – zárul a közlemény.

FORRÁS : DEHIR.HU