Helyi és nemzetközi vállalatok is szívesen csatlakoznak a városzöldítéshez

A Zöld Kódexben megfogalmazott Top 10 intézkedés közé két városfásítási program is bekerült. A Future of Debrecen mozgalom által meghirdetett közösségi faültetési programhoz egyre több cég csatlakozik.

Az elmúlt években a Magyar Posta Zrt. felajánlásából 100 db hárs facsemetét ültettek el a Tócóskertben, a Kishegyesi – István út tömbbelsőben. A Richter Gedeon Nyrt. segítségével 68 db díszcseresznyéből álló ligetet alakítottak ki a Budai Ézsaiás – Vágóhíd utcai parkban. A LIDL is csatlakozott a városfásításhoz 100 db díszcseresznye felajánlásával, melyek a Cserepes utcán és Wesselényi utcán kerültek a helyükre. A Szeretlek Debrecen Egyesület összesen 45 db kőris, hárs, díszmeggy facsemetét ajánlott fel, amelyek Huszár Gál – Budai Nagy Antal u. köztereit színesítik. Az Adix-Trade Kft. 15 db ezüst hárs, díszcseresznye facsemetéje a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet (DAEFI) területére került. A Nádudvari Élelemiszer Kft. 5000 erdészeti csemetét ajánlott fel a Nagyerdőbe, a Nyírerdő Nyrt. területére. Legutóbb a Szinorg Universal Zrt-vel közösen ültettek el Józsán 150 kőris csemetét a Sillye Gábor utcán.

Ez alkalommal a CATL jóvoltából 200 db földlabdás, kertészeti hárs facsemetét ültettek el a Tócó menti zöldfolyosó részeként.

A CATL kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a szén-dioxid-kibocsátását helyben ellentételezze, például faültetésen keresztül. Emellett a vállalat célul tűzte ki, hogy 2035-ig nem csak gyártási folyamataiban, de a teljes akkumulátor-értékláncban elérje a karbonsemlegességet, melyet többek között zöldenergiafelhasználással, az ellátási láncok rövidítésével éri el – fogalmaztak közleményükben.

„A CATL kiemelten fontosnak tartja a fenntarthatóságot, melyet mind gyártási tevékenységében, mind társadalmi szerepvállalásában érvényesít. Már 9 gyárunk megkapta a karbonsemleges minősítést és csak Németországban 2023-ban 6300 facsemetét ültettünk, ezzel segítve a helyi karbonsemlegeségi célokat.

A fenntartható, zöld jövő és Debrecen iránti elköteleződésünket is mutatja, hogy a Future of Debrecen mozgalommal és Debrecen városával együttműködve hozzájárulunk összesen 200 fa ültetéséhez. Azt gondolom, hogy ez csak a kezdet, hiszen szívügyünk a zöld jövő és fontos számunkra Debrecen, így a jövőben is mindenképpen partnerek leszünk az ehhez hasonló zöldítési projektekben”

– mondta Sidló Noémi, a CATL Debrecen kommunikációs vezetője.

A CATL a világ egyik vezető vállalata a zöld innováció terén. Termékei és szolgáltatásai lehetőséget teremtenek a zöldenergia tárolására, ezzel globálisan hozzájárulnak a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez – írták.

A CATL több mint 20 ezer munkatársa dolgozik kutatás-fejlesztés területén, a vállalat elfogadott szabadalmainak száma már eléri a 9000-et. Az akkumulátorokat és energiatároló berendezéseket gyártó vállalat működése során kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra, melynek köszönhetően 12 működő gyára közül 9 már megkapta a karbonsemleges minősítést.  A CATL élen jár az ipar 4.0 technológiában, világelső az akkumulátoros energiatárolásban és már 3 CATL-gyárat választott a Világgazdasági Fórum a Global Lighthouse Network tagjává – fogalmaztak.

Az ipari területeken és azok környezetében létrehozott fásítások jelentős porszennyezettségtől képesek megóvni a környező területeket, az elültetett fáknak a zajmérséklő- és a mikroklimatikus viszonyokat kedvezően alakító párologtató hatása is érezhető. A telepítések során a fafajválasztást alapvetően befolyásolja, hogy olyan őshonos fákkal történjen a fásítás, amelyeknek a környezeti tényezőkkel szembeni tűrőképességük és ökológiai igényük viszonylag széles spektrumú, a változóban lévő mikro- és makroklimatikus viszonyokhoz és egyre szélsőségesebbé váló időjárási viszonyokhoz alkalmazkodni tudnak

FORRÁS: DEHIR.HU