Új fejezet: az egyetemmel együttműködve, 3 éven belül gyakorlati bázisokat hoz létre Debrecenben a kínai akkumulátorgyár

 

A fenntartható fejlődés érdekében úgynevezett egyetértési megállapodást írt alá hétfőn a Debreceni és a Vuhani Egyetem, valamint az EVE Energy. A megállapodás a lítiumelem-ipar fenntartható fejlődését szolgálja majd.

Novembert 4-én a Vuhani Egyetem, a Debreceni Egyetem és az EVE Energy háromoldalú egyetértési megállapodást írt alá – adta hírül a kínai vállalat.

Ezzel hivatalosan is megkezdték a kutatási együttműködést a lítiumelem-ipar Debrecen fenntartható fejlődésére gyakorolt hatásának területén, megnyitva a háromoldalú együttműködés új fejezetét.

Mint írták, az együttműködés olyan területekre terjed ki, mint a társadalmi fenntartható fejlődés hatáskutatása, a tudományos és technológiai kutatás, valamint a közösségi tevékenységek együttműködése,

amelyek célja a három fél nemzetközi fenntartható fejlődési befolyásának megteremtése és fokozása közös erőfeszítések és sokoldalú integráció révén.

Yuan Yufeng, a Vuhani Egyetem alelnöke és Pető Károly, az Debreceni Egyetem rektorhelyettese is az együttműködés jelentőségét hangsúlyozta beszédében, valamint vázolták a jövőbeli fejlődéssel kapcsolatos elvárásaikat is.

A közlemény szerint az EVE Energy már korábban kiterjedt együttműködési kapcsolatokat épített ki a kínai egyetemmel az új anyagok és az élvonalbeli technológiák területén, és átfogó párbeszédet folytatott a debreceni intézménnyel a magyarországi gyárépítés korai szakaszában.

Ahogy arról korábban írtunk, az EVE Power (az EVE Energy leányvállalata) mindenhol, ahol üzemel, aktívan támogatja a helyi oktatási intézményeket és már ezt megelőzően, márciusban aláírtak egy együttműködési nyilatkozatot a Debreceni Egyetemmel. Ennek keretében a felek közös, energiatárolásra fókuszáló kutatás-fejlesztési központot hoznak létre, valamint akkumulátortechnológia-laboratóriumot létesítenek.

A kiváló kutatás-fejlesztésnek (K+F) köszönhetően az akkumulátorokat gyártó vállalat továbbra is azon dolgozik, hogy a lítium akkumulátorok gyártása tekintetében a lehető legmodernebb technológia jellemezze működésüket, több mint 9200 nemzeti és tengerentúli szabadalomért folyamodtak. Miközben önálló posztdoktori program, a lítiumelemek technológiájával és anyagaival kapcsolatos mérnöki kutatóközpont, valamint egy nemzetközileg is elfogadott vállalati technológiai központ létrehozását is jóváhagyták a vállalat számára.

Az együttműködés része, hogy remek szakmai gyakorlati, állás- és kutatási lehetőségek nyílnak a helyi egyetemisták előtt számos szakterületen, így például a kémia és a mérnöki tudományok területén is.

A vállalat közleménye szerint – várhatóan 2027 harmadik negyedévére – gyakorlati bázisok jönnek létre Debrecenben és a kínai Hubei Jingmenben, hogy tovább mélyítsék az együttműködést és közösen neveljenek magas színvonalú szakembereket.

Ezen túlmenően a három fél közösen pályázik tudományos kutatási projektekre, rendszeresen tartanak műszaki cseretalálkozókat, hogy elősegítsék a tudományos kutatási eredmények gyorsított ipari alkalmazásokká történő átalakítását.

Liu Jincheng, az EVE Energy elnöke beszédében elmondta, hogy a két intézménnyel való együttműködésünk nemcsak a technológiai innovációt segíti elő a lítiumelem-iparban, de nagyobb mértékben járul hozzá a zöldenergiára való átálláshoz Magyarországon és a világon is.

 

FORRÁS:DEHIR.HU